Witamy Serdecznie na stronie Instytutu Żywienia Świadomego

Misją Instytutu Żywienia Świadomego jest wspieranie ludzi poszukujących naturalnych metod powrotu do pełni zdrowia i witalności, poprzez odnowienie kontaktu ze swoim ciałem, wewnętrzną mocą i światem przyrody.

Prostym składnikiem tej odnowy jest świadome podejście do jedzenia. Jest wiele dróg i metod uzdrawiania ciała i duszy i każdy może znaleźć swoją własną. Jednak  codziennie, parę razy dziennie, podejmujemy decyzje dotyczące tego, czym karmimy nasze ciało. Wybory te wpływają nie tylko na nas ale i Świat w którym żyjemy. 

Dlatego jednym z naszych głównych celów jest szerzenie wiedzy i świadomości o związku żywności i żywienia ze zdrowiem. Stosujemy podejście holistyczne– nie skupiamy się na samej diecie:

  • Bierzemy pod uwagę cały cykl produkcji i przetwórstwa, od nasionka do talerza. Skład tego co jemy jest zupełnie inny w zależności od poszczególnych etapów i zastosowanych metod na poziomie pozyskania, przetworzenia, transportu i przygotowania żywności.
  • Rozpatrujemy zdrowie kompleksowo– człowiek to nie tylko złożony organizm ale również istota emocjonalna i duchowa. Pożywienie wpływa na każdy poziom jego samopoczucia.
  • Stosujemy podejście indywidualne– każdy człowiek jest unikalny a bioróżnorodność to jedna z podstaw ewolucji i rozwoju życia na Ziemi. Propagujemy ochronę bioróżnorodności na każdym poziomie, od nasion i mikroorganizmów, poprzez gatunki roślin i zwierząt, do flory jelitowej i indywidualnych preferencji dietetycznych.
  • Nie oddzielamy zagadnienia zdrowia ludzi od otaczającego środowiska. Nie ma zdrowych ludzi w zatrutym środowisku, na zniszczonej glebie nie wyrosną zdrowe rośliny. Jedną za podstawowych prawd jest : to co jest naprawdę dobre dla naszego zdrowia wpływa pozytywnie na cały Świat.

Organizujemy kursy i szkolenia wyjazdowe, stacjonarne i on-line, ściśle związane z zagadnieniami zdrowia i żywienia oraz produkcji żywności. Współpracujemy z ekspertami z różnych dziedzin: rolnikami, przetwórcami, kucharzami, dietetykami, lekarzami, naturopatami itp. Gościnnie organizujemy również warsztaty prozdrowotne o szerszej tematyce, wykorzystujące często niekonwencjonalne metody pracy nad dobrym samopoczuciem (od jogi poprzez medytację, praktyki szamańskie czy art terapię). Stałym elementem proponowanych wydarzeń jest dbałość o pochodzenie i skład żywności oraz poszerzanie wiedzy uczestników na ten temat.

 

Zapraszam!

Sonia Priwieziencew 

założycielka i prezes Instytutu Żywienia Świadomego